logo
Zapraszam do kontaktu
517 547 101 kajaczkicbr@gmail.com

Spływ kajakiem to świetny plan dla wszystkich osób, które ubóstwiają aktywny wypoczynek. Oprócz możliwości wspaniałej zabawy w ukochanym gronie przyjaciół czy rodziny, spływy zachwycają widokiem okoliczności rzecznej przyrody. Ponieważ porą roku wyjątkowo często wybieraną na spływ kajakowy jest wiosna lub lato, zdobywaniu okolic sprzyja też właściwa aura – upał i kojący chłód Drwęcy wspaniale się uzupełniają.

Oddech natury na trasie

Niewiele jest aktywności gwarantujących taki rodzaj zadowolenia jak spływy kajakowe. Drwęca to nadzwyczaj malownicza rzeka na Pojezierzu Mazurskim i Pojezierzu Chełmińsko-Dobrzyńskim, która obfituje w szereg atrakcji podczas wielokilometrowego spływu. Rzeka jednocześnie wpisująca się w rezerwat przyrody, wyróżnia się mnogością gatunków świata fauny i flory, zróżnicowanym nurtem oraz leśnymi krajobrazami, które doskonale wpisują się w słowiański charakter polskiej przyrody. Gwoździem programu wśród kajakarzy jest ciągle zmieniająca się szerokość koryta i urokliwość linii brzegowej.

Rozrywki na Drwęcy

Powierzchowna utrudnienia i gąszcz przeszkód bywa atrakcją dla wszystkich, którzy lubią kajaki. Drwęca zmusza więc do ciągłej czujności, lecz odwdzięcza się całym szeregiem urozmaiceń na trasie. Urlop w kajaku na pewno będzie się wspominać z tęsknotą, bez względu na wiek, płeć i preferencje w kwestii rodzaju aktywności.

Kajak dla każdego

Spływy kajakiem cieszą się uznaniem klientów, wśród których można znaleźć zarówno małżeństwa z dziećmi, jak i twardzieli spragnionych wrażeń, jakie obiecuje im intensywny spływ. Drwęca umożliwia bowiem przeżycie przygody pełnej doznań, ale jej ukształtowanie pozwala także na spokojne przemierzenie konkretnego etapu dopasowanym do siebie tempem i bez ryzyka niebezpiecznych niespodzianek.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Pomimo że spływ po Brodnicy nie przynależy do sportów ekstremalnych, warto mieć w ekipie człowieka znającego się na wiosłowaniu kajakiem. Taka osoba w potencjalnie awaryjnej sytuacji, szybko rozwiąże problem. W przypadku początkujących, zdecydowanie należy skorzystać z doświadczenia wykwalifikowanych profesjonalistów i udać się na zorganizowany spływ kajakowy. Drwęca to urokliwa rzeka, którą można spokojnie przepłynąć, ale miejmy też na względzie stosowne poważanie wobec potęgi natury.

Kajaki Drwęca