logo
Zapraszam do kontaktu
517 547 101 kajaczkicbr@gmail.com

Spływy kajakowe to świetny opcja dla wszystkich osób, które kochają aktywny wypoczynek. Oprócz odpowiedniej dawki doskonałej zabawy w ukochanym gronie, spływy pozwalają na podziwianie lokalnej przestrzeni podczas wiosłowania. Ze względu na fakt, że spopularyzowane pory roku na kajaki to wiosna lub lato, zdobywaniu okolic sprzyja też wtedy świetna aura – wysokie temperatury i przyjemny chłód otaczającej wody doskonale ze sobą współgrają.

Zew natury w kajaku

Mało jest aktywności wywołujących ogrom takiej radości jak kajaki. Drwęca to zadbana malownicza rzeka, która na całej swej długości obfituje w szereg przyrodniczych atrakcji. Jej woda przyciąga nieustannie zmieniającym się nurtem, bogactwem podwodnej fauny i flory oraz pejzażami, które idealnie wpisują się w sielski charakter regionalnej przyrody. Gwoździem programu wśród uczestniczących w spływie bywa również obserwacja natury rezerwatu.

Największe atrakcje i rozrywki Drwęcy

Nieoczywiste utrudnienie w postaci lawirowania pomiędzy przeszkodami jest walorem dla wszystkich osób, które lubią kajaki. Drwęca rodzi konieczność więc ciągłej czujności, lecz odwdzięcza się interesującymi niespodziankami na trasie. Czas w kajaku bez wątpienia będzie się wspominać z łezką w oku, bez względu na liczbę lat na karku i preferencje w aspekcie typu aktywności.

Spływ kajakiem dla każdego

Spływy kajakiem cieszą się aprobatą klientów, wśród których znajdują się zarówno wielodzietne rodziny, jak i twardziele spragnieni wrażeń, jakie dostarcza im dynamiczny spływ kajakiem. Drwęca to możliwość przeżycia przygody pełnej doznań, ale jej zróżnicowanie pozwala także na przyjemne pokonanie konkretnego etapu trasy indywidualnym tempem i bez ryzyka zaskoczenia niebezpieczeństwami.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Chociaż spływ po Drwęcy nie zalicza się do sportów ekstremalnych, należy mieć w grupie osobę znającą się na specyfice spływu kajakiem, dzięki której w groźnej sytuacji, szybko można uporać się z problemem. W przypadku niedoświadczonych grup, zdecydowanie lepiej skorzystać z pomocy wykwalifikowanych profesjonalistów i udać się na zorganizowany wypad na kajaki. Drwęca to przepiękna rzeka, którą można ujarzmić, ale bierzmy pod uwagę konieczność należytego poważania wobec żywiołu przyrody.