logo
Zapraszam do kontaktu
517 547 101 kajaczkicbr@gmail.com

Spływy kajakowe Brynica - wyjątkowe chwile wśród najbliższych

Kajakarstwo to doskonały wybór dla amatorów wakacyjnych wrażeń, którzy lubią aktywny wypoczynek. Poza gwarancją wspaniałej zabawy w gronie przyjaciół czy rodziny, spływy kajakowe pozwalają na zapoznanie się z pięknem tutejszych okolic podczas pokonywania trasy. Z uwagi na to, iż porą roku preferowaną na kajaki jest wiosna lub lato, przemierzaniu okolic pomaga też doskonała pogoda – letni ukrop i przyjemny chłód rzeki przyjemnie ze sobą korespondują.

Dotyk przyrody na spływie kajakowym

Mało jest aktywności wywołujących taki wybuch endorfin jak spływy kajakowe. Brynica to wyjątkowo malownicza rzeka w województwie śląskim, która obfituje w szereg atrakcji, podczas 55 - kilometrowego spływu. Oczyszczona jakiś czas temu Brynica odznacza się wartkim nurtem, bogactwem podwodnej fauny i flory oraz pejzażami, które idealnie wpisują się w unikalny charakter tutejszej przyrody. Gwoździem programu wśród uczestników spływu bywa także obserwacja wodnego ptactwa.

Atrakcje i rozrywki Brynicy

Pozorna komplikacja pod postacią lawirowania pomiędzy powalonymi drzewami jest walorem dla tych osób, które doceniają kajaki. Brynica rodzi konieczność ciągłej czujności, lecz odwdzięcza się interesującymi niespodziankami na trasie. Urlop w kajaku bezsprzecznie będzie się przywoływać z sentymentem, bez względu na wiek, płeć i preferencje w zakresie typu aktywności.

Spływ kajakiem dla każdego

Kajakarstwo cieszy się popularnością wśród klientów, wśród których można znaleźć zarówno wielodzietne rodziny, jak i wielbicieli mocnych doznań spragnionych wrażeń, jakie dostarcza im intensywny spływ kajakowy. Brynica to gwarancja przygody kipiącej od emocji, ale złożoność rzeki pozwala także na niespieszne pokonanie konkretnego etapu dostosowanym do siebie tempem i bez ryzyka niebezpieczeństwa.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo

Chociaż spływ po Brynicy nie należy do sportów ekstremalnych, dobrze jest mieć w ekipie kogoś, kto zna się na sterowaniu kajakiem i w potencjalnie awaryjnej sytuacji, szybko upora się z problemem. W przypadku osób bez doświadczenia, zdecydowanie lepiej skorzystać z praktyki wykwalifikowanych profesjonalistów i udać się na zorganizowane spływy kajakowe. Brynica to urokliwa rzeka, którą można ujarzmić, ale pamiętajmy też o stosownym respekcie wobec siły natury.

Kajaki Brynica