logo
Zapraszam do kontaktu
517 547 101 kajaczkicbr@gmail.com

Przygoda z kajakami to wspaniały pomysł dla amatorów wakacyjnych wrażeń, stawiających na aktywny wypoczynek. Spływ to przecież doskonale zagospodarowany czas, zwłaszcza jeśli odbywa się w gronie najbliższych Poza gwarancją doskonałej zabawy w ukochanym gronie przyjaciół czy rodziny, spływy dają możliwość doznania absolutnej harmonii z przyrodą podczas mierzenia się z trasą. Jak łatwo zauważyć, porą roku preferowaną na uprawianie kajakarstwa jest wiosna lub lato, eksplorowaniu okolic pomaga wówczas świetna pogoda – upał i delikatny chłód rzeki przyjemnie się uzupełniają.

Dotyk natury na trasie

Wyjątkowo niewielka jest liczba jest aktywności przysparzających takiego ogromu satysfakcji jak kajaki. Brynica to zadbana malownicza rzeka w województwie śląskim, która obfituje w szereg atrakcji podczas kilkudziesięciokilometrowego spływu. Oczyszczona i zrewitalizowana niedawno Brodnica wykazuje się prędkim nurtem, bogactwem podwodnej fauny i flory oraz krajobrazami, które doskonale wpisują się w oryginalny charakter polskiej przyrody. Przebojem wśród uczestników spływu bywa też obserwacja wodnego ptactwa.

Atrakcje i rozrywki Brynicy

Nieoczywista trudność pod postacią lawirowania pomiędzy powalonymi drzewami jest walorem dla aktywnych osób, które preferują kajaki. Brynica zmusza do nieustannej czujności, lecz odwdzięcza się całym szeregiem urozmaiceń na trasie. Relaks w kajaku niewątpliwie będzie się przywoływać z łezką w oku, niezależnie od wieku, płci i preferencji w aspekcie typu spływu.

Kajakarstwo – uniwersalna pasja dla każdego

Spływy kajakiem cieszą się popularnością wśród klientów, wśród których są zarówno rodziny z dziećmi, jak i twardziele spragnieni wrażeń. Brynica daje bowiem możliwość przeżycia przygody kipiącej od emocji, ale jej wielopłaszczyznowość pozwala także na przyjemne pokonanie danego etapu swoim własnym tempem i bez wystąpienia niebezpiecznych niespodzianek.

Nadrzędne jest bezpieczeństwo

Mimo iż spływ kajakowy po Brynicy nie kojarzy się ze sportem ekstremalnym dobrze jest mieć w ekipie człowieka znającego się na wiosłowaniu kajakiem – takiego, który w razie groźnej sytuacji, szybko rozwiąże problem. W przypadku braku doświadczenia, zdecydowanie lepiej skorzystać z pomocy zawodowych profesjonalistów i to z nimi wybrać się na kajaki. Brynica to urokliwa rzeka, którą można oswoić, ale pamiętajmy też o stosownym respekcie wobec potęgi przyrody.