logo
Zapraszam do kontaktu
517 547 101 kajaczkicbr@gmail.com

Przygoda z kajakami to wspaniała opcja dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek. Poza gwarancją emocjonującej zabawy w wybornym gronie przyjaciół czy rodziny, spływy zaspokajają naturalną potrzebę doznawania piękna okoliczności przyrody podczas mierzenia się z trasą. Ze względu na fakt, że porami roku najczęściej wybieranymi na spływ jest wiosna lub lato, zdobywaniu okolic pomaga też właściwa pogoda – ciepło słonecznych promieni i kojący chłód rzeki wybornie się uzupełniają.

Zew natury dzięki kajakarstwu

Mało jest aktywności wywołujących ogrom takiej satysfakcji jak spływy kajakowe. Rypienica to wyjątkowo malownicza rzeka będąca kujawsko – pomorskim dopływem Drwęcy. Rzeka wykazuje się intensywnym meandrowaniem, atrakcyjnymi obiektami mijanymi podczas spływu oraz sceneriami, które idealnie wpisują się w sielski charakter lokalnej przyrody. Przebojem wśród kajakarzy ponadto bywa tutejszy most kolejki wąskotorowej.

Atrakcje i rozrywki Rypienicy

Pozorna nuda pod postacią lawirowania wyjątkowo spokojnego spływu jest atrakcją dla wszystkich, którzy decydują się na spływ z dziećmi lub dopiero zaczynają przygodę, jaką gwarantują spływy kajakowe. Rypienica nie wymusza ciągłej koncentracji i umożliwia obserwację fascynujących niespodzianek na trasie. Relaks w kajaku na pewno będzie się wspominać z sentymentem, bez różnicy w kwestii na wiek, płeć i preferencje w materii typu aktywności.

Kajakarstwo dla każdego

Kajak cieszy się aprobatą klientów, wśród których bywają zarówno wielopokoleniowe rodziny, jak i wielbiciele mocnych doznań, spragnieni wrażeń, jakie gwarantuje im spływ kajakowy. Rypienica ma charakter, który pozwala przede wszystkim na niewymagające pokonanie danego odcinka trasy dopasowanym do siebie tempem i bez presji ryzyka.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo

Mimo że spływ kajakowy po Brodnicy nie należy do sportów ekstremalnych, warto mieć w grupie osobę znającą się na spływie kajakiem, która w wymagającej sytuacji, szybko udzieli pomocy. W przypadku niedoświadczonych grup, zdecydowanie należy skorzystać z pomocy zawodowców i wybrać się na zorganizowany spływ kajakowy. Rypnica to rzeka, która nie cechuje się wyjątkowo dużą ilością przeszkód, jednak w wodzie zawsze miejmy też na względzie nieposkromioną moc przyrody.

Kajaki Rypienica